Instalacja „Piłsudski na swojej Kasztance – ŻYWY OBRAZ” i wizyta online w muzeum

Choć ze względu na sytuację epidemiologiczną w województwie łódzkim nie pojechaliśmy do muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi to jednak 9 października 2020 r. zaprosiliśmy dzieci z Konstantynowskiego Centrum Pomocy Rodzinie do wizyty online w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Na dużym ekranie podopieczni KCPR słuchali nagrań
i filmów z oficjalnej strony https://muzeumpilsudski.pl/ .
Nie zabrakło pysznego poczęstunku dla  uczestników zajęć. Uwieńczeniem naszego spotkania był wspaniały tort czekoladowy. Podczas zajęć dzieci przygotowywały też specjalne prace  w ramach działań  #wiktoria 1920 oczami mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego – warsztaty edukacyjne i plastyczne.
Każdy uczestnik miał też szansę poczuć się, jak marszałek wykonując pamiątkową fotografię przy „Instalacji Piłsudski na swojej Kasztance – ŻYWY OBRAZ”.
Mamy nadzieję, że tym spotkaniem i zajęciami pokazaliśmy, że poznawanie historii  może być interesującą przygodą.

 

„Konstantynów Łódzki dla Niepodległej #WIKTORIA1920 ” jest dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”

 

Piłsudski na Kasztance Piłsudski na Kasztance Piłsudski na Kasztance Piłsudski na Kasztance Piłsudski na Kasztance Piłsudski na Kasztance Piłsudski na Kasztance Piłsudski na Kasztance Piłsudski na Kasztance Piłsudski na Kasztance Piłsudski na Kasztance Piłsudski na Kasztance Piłsudski na Kasztance Piłsudski na Kasztance Piłsudski na Kasztance Piłsudski na Kasztance Piłsudski na Kasztance Piłsudski na Kasztance Piłsudski na Kasztance Piłsudski na Kasztance Piłsudski na Kasztance

Share on facebook
Skip to content